Jakie cechy powinna mieć dobra strona internetowa?

Choć stron internetowych w sieci są miliony, to jednak trudno jest o każdej powiedzieć, że jest dobra. Jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra strona internetowa, aby nie tylko przyciągała uwagę internauty, lecz również zachęcała go do skorzystania z usług jej właściciela, czyli np. wykonania na niej zakupów?

Co powinno być na stronie internetowej?

Strona internetowa może mieć ogromną ilość funkcji i zadań do spełnienia. Niektóre są tylko informacyjne, inne to sklepy internetowe, a jeszcze inne to blogi czy też strony hobbystyczne. Pomimo jednak tak dużej różnorodności zastosowań, każda z tych stron musi posiadać te same cechy, żeby móc ją nazwać dobrą.

Przede wszystkim najważniejszą cechą dobrej strony internetowej jest logiczne rozmieszczenie jej elementów. Internauta po wejściu na taką stronę musi się na niej czuć, jakby znał ją od dawna. Intuicyjność oraz responsywność są sprawami kluczowymi.

Warto zadbać również o to, aby strona była zintegrowana z mediami społecznościowymi, aby zawarte na niej treści użytkownicy mogli wygodnie i bezpiecznie udostępniać swoim znajomym, co z pewnością przyczyni się do wzrostu wejść na daną witrynę.

Nie można również zapominać o kwestii bezpieczeństwa. Jeśli użytkownicy zechcą założyć na stronie swoje konta, z podaniem e-maila oraz hasła, muszą mieć pewność, że dane te nie zostaną wykradzione oraz użyte przeciwko nim.

Czego nie powinno być na stronie internetowej?

Dobra strona internetowa to nie tylko taka witryna, która będzie posiadała odpowiednie funkcje i cechy, lecz również i taka, która będzie pozbawiona pewnych niedogodności oraz wad. O czym konkretnie mowa?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy projektuje się stronę internetową, jest to, aby zrezygnować z umieszczania na niej przesadnej ilości ozdób graficznych, które tylko mogą ją spowolnić. Co więcej, bardzo niepolecane są takie elementy jak uruchamiana w tle muzyka, dodatki oparte na Flashu czy też innego typu media, które już dawno przestały być popularne i obecnie prezentują się po prostu bardzo źle.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *