Szkolenia w SMP Hair Clinic – zostań trychologiem!

trycholog Gdańsk

Trychologia to dziedzina nauki, która rozwija się z ekspresowym tempie. Zwiększa się zainteresowanie usługami trychologów. Większości pacjentów nie wystarcza wizyta u fryzjera.

Początki trychologii

Trychologia to stosunkowo młoda dziedzina nauki. W Polsce zaczęto się nią interesować w latach 70. Wtedy została wydana książka Wojciecha Kostaneckiego pt.: „Choroby włosów”. Obecnie trychologię można studiować, np. w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu i Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Trychologia zawdzięcza swój rozwój rosnącej potrzebie konsultacji problemów z włosami i skórą głowy. W wielu miastach Polski powstały kliniki trychologiczne.

Oferta SMP Hair Clinic

SMP Hair Clinic oferuje kompleksowe doradztwo trychologiczne. W Klinice prowadzone są profesjonalne zabiegi z zakresu trychologii oraz mikropigmentacji skóry głowy. Terapia trychologiczna dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Fachową pomoc znajdą osoby borykające się z łysieniem androgenowym, telogenowym, plackowatym, łojotokowym zapaleniem skóry głowy, łupieżem, łojotokiem i łuszczycą skóry głowy. Im szybciej pacjent skonsultuje swój problem, tym większa szansa szybkiego rozwiązania. Dzięki korzystaniu z usług trychologa i stosowaniu się do jego zaleceń, można w znaczny sposób poprawić swój wygląd oraz komfort życia.

Kurs trychologiczny

SMP Hair Clinic otwarte jest na osoby, które chcą poszerzyć oferty swoich salonów o usługi trychologiczne. Kurs trychologiczny prowadzony jest przez dwóch doświadczonych trychologów.

Kurs oferowany przez SMP Hair Clinic wyposaża kursantów w niezbędną wiedzę oraz umiejętności, które potrzebne są do rozpoczęcia pracy jako trycholog. Część teoretyczna i praktyczna odbywa się w Gdańsku i wyczerpuje tematykę z zakresu trychologii. Część teoretyczna obejmuje takie zagadnienia jak:

  • budowa i funkcja skóry,
  • anatomia i fizjologia włosów,
  • schorzenia, choroby,
  • dermatozy skóry i włosów (etiopatogeneza, objawy, rozpoznanie, leczenie) i inne.

W części praktycznej kursanci badają skórę głowy za pomocą trichoskopu, wykonują zabiegi infuzji tlenowej i aquapure skóry głowy, analizują opisy przypadków i efekty terapii.

W ofercie SMP Hair Clinic znaleźć można szkolenie trychologiczne z mezoterapii igłowej i mikroigłowej skóry głowy. W programie znajduje się omówienie etapów zabiegu i dawkowania, postępowanie po zabiegu, wskazania i przeciwwskazania i inne.

Więcej informacji oraz kontakt na https://trychologsmp.pl/szkolenie-trychologiczne/

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *