Atrakcyjne trasy spływów kajakowych na Kaszubach

spływy kajakowe Kaszuby i Pomorze - Kajakersi Trzebilino

Na Kaszuby corocznie przybywają miłośnicy kajaków z całego kraju i zza granicy. Jest to przepiękny teren, który ma wiele do zaoferowania. Wiele kilometrów tras, cudowne widoki i różne poziomy trudności czekają na początkujących i zaawansowanych kajakarzy. Dlaczego warto wybrać się na Kaszuby, aby popływać kajakiem? Jakie są najatrakcyjniejsze trasy? Które nadają się dla dzieci, a które dla profesjonalistów?

Kajaki na Kaszubach – rozrywka, którą pokocha każdy

Kajakarstwo staje się coraz popularniejszą rozrywką. Wiele osób na wyjazd wakacyjny wybiera miejsca, w których można wynająć kajak i spędzić w nim wiele godzin podziwiając fantastyczne okolice i zmagając się z zakrętami i nurtami wody. Dużym powodzeniem cieszą się Kaszuby, na których znajdują się wielokilometrowe trasy przystosowane dla osób w każdym wieku bez względu na poziom zaawansowania. Są trudne szlaki, które wymagają odpowiedniego przygotowania oraz łatwe trasy, którymi mogą poruszać się całe rodziny z dziećmi lub osoby, które nie miały wcześniej styczności z taką aktywnością. Można wziąć udział w spływie trwającym kilka godzin, a także takim, który zajmuje kilka dni. Z racji dużej ilości rzek występujących na Kaszubach można cieszyć się różnymi atrakcyjnymi trasami. Na jakich rzekach odbywają się spływy? Między innymi są to rzeki Brda, Chocina, Wda, Gwda, Radunia, Wierzyca czy Zbrzyca.

Kajaki Wieprza i Słupia: Kajakersi

Jaką trasę wybrać dla początkujących a jaką dla wprawionych kajakarzy?

Kajaki na Kaszubach są atrakcją, z której może korzystać każdy. Na terenie jest wiele rzek, które są łatwiejsze bądź bardziej wymagające. Niektóre odcinki można pokonać w zaledwie parę godzin, a inne trzeba podzielić na kilka etapów. Jedną z ciekawszych propozycji jest Kółko Raduńskie na rzece Radunia. Cała trasa obejmuje aż 45 kilometrów, jednak można przemierzyć jedynie pewne odcinki. Dużą zaletą jest możliwość rozpoczęcia spływu z dowolnego punktu, a dodatkowo płynięcie w dwie strony. Na szlaku doskonale poradzą sobie początkujący kajakarze, a także doświadczone osoby. Z racji tego, że Kółko Raduńskie położone jest w całości w Kaszubskim Parku Krajobrazowym, to widoki są fantastyczne. Zaawansowani kajakarze powinni wybrać rzekę Wierzycę. Trasa obejmuje łącznie prawie 150 kilometrów, jest dość kręta i wymagająca. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom adrenaliny i przygód. Są odcinki, na których mogą także sprawdzić się początkujący kajakarze czy rodziny z dziećmi. Warto na pewno rozważyć tę propozycję ze względu na niezapomniane krajobrazy. Wiele terenów jest dzikich i można po drodze natknąć się na siedliska rzadkich zwierząt i ptaków.

Wypożyczalnia kajaków na Kaszubach – sprzęt najwyższej jakości

Doświadczeni kajakarze najczęściej dysponują swoim własnym sprzętem, choć nie jest to reguła. Nie każdy ma miejsce, aby przechować kajak, a dodatkowo także trzeba trzymać go w odpowiednich warunkach. Na terenie Kaszub mieszczą się firmy oferujące wynajem sprzętu. Oczywiście jest ich dużo i ciężko jest zdecydować się, która z nich będzie odpowiednia. Najlepiej postawić na sprawdzoną markę i wejść na stronę https://www.kajakersi.pl/. Firma oferuje możliwość wynajęcia sprzętu najwyższej klasy. Dzięki temu każdy będzie mógł czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas spływu. Dodatkową zaletą jest duża ilość sprzętu, co znacznie skraca czas oczekiwania w sezonie, gdy turystów jest bardzo wielu. Doświadczeni pracownicy pomagają w wyborze najlepszej trasy i doradzają, na co warto zwrócić uwagę podczas spływu. Dużą zaletą jest także możliwość zasięgnięcia opinii ogólnie o Kaszubach, atrakcjach tego terenu i gastronomii, a także rozrywce.

Kto powinien wybrać się na kajaki na Kaszubach?
Spływy kajakowe są świetną rozrywką dla każdego. Nawet osoby, które nie potrafią pływać, powinny zdecydować się na przeżycie takiej przygody. Trasy są odpowiednio przygotowane, a więc nie ma ryzyka, że coś może się stać. Sprzęt jest najwyższej klasy, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Z takich atrakcji mogą korzystać dzieci, młodzież i dorośli w każdym wieku. Przeżycie jest cudowne, a wspomnienia pozostają do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *